вівторок, 28 січня 2025 р.

ВИСТАВКА ІСТОРИЧНОЇ ПОДІЇ «ПАМ’ЯТАЄМО ГЕРОЇВ КРУТ» (ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ)

До Дня пам’яті Героїв Крут ВОЮ підготував книжкову виставку» «Пам’ятаємо Героїв Крут». Виставка  покликана привернути увагу відвідувачів до героїчних сторінок  історії України.

Книги, представлені на виставці розповідають про бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п’ять годин. Завдяки звитязі та сміливості молодих українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він фактично означав міжнародне визнання української незалежності.

Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

Виставка розрахована на широке коло читачів.

понеділок, 27 січня 2025 р.

УРОК ПАМ’ЯТІ «ГІРКА ПРАВДА ГОЛОКОСТУ» (ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ)

З ініціативи колективу Чернівецького ліцею №3 медичного профілю 27 січня у ВОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка відбувся урок пам’яті «Гірка правда Голокосту».

На зустріч з учнями, викладачами ліцею та активними користувачами бібліотеки завітали письменниця, етнографиня, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва Іванна Стеф’юк, громадська активістка, дослідниця культурної спадщини євреїв Буковини Станіслава Жутовська, директор Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини Микола Кушнір.

середа, 22 січня 2025 р.

ВИСТАВКА-ФАКТ «СОБОРНІСТЬ: ВІД ІДЕЇ ДО СЬОГОДЕННЯ»

День Соборності України — державне свято України, яке офіційно відзначають  з 1999 року.  22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві.

До Дня Соборності України ВОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка пропонує широкому колу коритувачів виставку-факт «Соборність: від ідеї до сьогодення». На виставці представлені книги, які розповідають про передумови проголошення Акта Злуки, про документи і факти, якими стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Студентам, учням, викладачам та всім, хто глибоко вивчає українську історію, цікавими будуть книги-історичні портрети політичних діячів тієї епохи  В. Винниченка, М. Грушевського, С. Петлюри та їх твори.

вівторок, 7 січня 2025 р.

ЮВІЛЕЙНА ВИСТАВКА «І ГОЛОС ТВІЙ НАМ ДУШУ ОКРИЛЯЄ…» (ДО 90-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА (1935 – 1963), УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТА-ШІСТДЕЯТНИКА)

 

8 січня виповнюється 90 років від дня народження українського поета і журналіста, діяча українського руху опору, шістдесятника Василя Андрійовича Симоненка. За своє коротке життя Василь Симоненко зміг написати кілька поезій та новел, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за ïï долю. Він був автором численних статей, театральних i літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки», «Казка про Дурила». Збірка «Земне тяжіння» (1964) та книга «Лебеді материнства» (1981) були видані посмертно. Лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка  В. Симоненко теж став  посмертно у 1995 р.