вівторок, 18 лютого 2025 р.

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА "ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ" (ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ)

Революція Гідності – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні – з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. Його було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, а згодом антиконституційними діями влади. Центром подій стали столичний майдан Незалежності та навколишні вулиці: Хрещатик, Михайла Грушевського, Інститутська. Мирні акції почалися під євроінтеграційними гаслами, але згодом перетворилися на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму президента Віктора Януковича – проти корупції та порушень прав людини. Дії влади, спрямовані на придушення протестів силовим шляхом, призвели до ескалації конфлікту та людських жертв. Загиблих під час протистоянь у грудні 2013-го – лютому 2014 року активістів назвали Небесною Сотнею. 

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності.
Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України встановлено День Героїв Небесної Сотні.
 

ЛІТЕРАТУРА

  Винницький М.
    Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності [Текст] / М. Винницький. - Львiв : Вид-во Старого Лева, 2021. - 560 с.
«Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» — книжка Михайла Винницького, у якій детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». А згодом написав цю книжку, яка вперше побачила світ 2019-го року англійською мовою і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні.

  Вітер, М.
    Літопис Революції Гідності [Текст] / М. Вітер. - Львів : Піраміда, 2017. - 280 с. : іл. + 16 с. кол. іл.

Про подвиги рядових українців, завдяки стоїцизму яких стала можлива Революція Гiдностi, сказано і написано вже чимало. Буде сказано і написано ще більше - вони заслуговують. Однак до виходу цієї книги ми не знали, що відбувалося все три місяці Майдану в кулуарах влади. Влада в широкому сенсі - як у стані представників режиму Януковича, так і тодішньої опозиції.




 Майдан. Погляд зсередини [Текст] / авт.-упоряд. О. Трайдакало. - Київ : Сервіс "Book Express" : Мельник М. Ю. [Видавець], 2018. - 320 с. : фот.
На перший погляд, це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми. У цій книзі на 100% справжні автентичні емоції і почуття: терпимість до опонента, яка увінчується порозумінням; справжнє братерство людей, об’єднаних спільною метою і великою національною родиною (це у часи, коли навіть сусіди можуть ворожо ставитись одне до одного); відчайдушна стійкість мирного протесту; криваве протистояння з ворогом, який перетнув межу людяності; невимовна гіркота втрати людей, які стали за нетривалий час найдорожчими, рідними людьми, оскільки народились як справжні Українці.

 Микулинський, М.
    Революція Гідності - Майдан [Текст] / І. М. Микулинський. - Чернівці : Друк Арт, 2017. - 800 с. : вкл. арк., іл., фот. + 64 с. кол. фот.
У чотирьох розділах хронологічно описана боротьба Євромайдану за підписання Угоди про асоціацію, проти злочинної влади, січневі події та кривавий лютий 2014-го... В передмові автор зазначив, що героями книги стали не представники влади, лідери опозиційних партій, олігархи чи окремі постаті, а весь український народ. „І тут немає жодного значення, яку вони мали освіту, до яких партій належали, які мали матеріальні статки, розмовляли англійською, українською чи російською мовами". Головним, на думку автора, було те, наскільки щиро вони любили і люблять Україну.

 Небесна сотня [Текст] : [кн. реквієм] / К. Богданович [та ін.] ; упоряд.: О. Трибушна, І. Соломко ; худож.-оформ. Л. П. Вировець. - Харків : Фоліо, 2015. - 208 с. : кол. іл., фот. кол.
Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше - своє життя - заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги - звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні - заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та "воїнами світла". Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона - німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Боярчук-Брянська, Н.
    Янголи букового краю [Текст] / Н. П. Боярчук-Брянська ; перед. сл. І. Г. Буркут. - Чернівці : Друк Арт : Ред. газ. "Час", 2017. - 368 с. : фот. 

Книга містить в собі 72 розповіді про буковинських Героїв, котрі віддали свої життя заради миру в нашій країні.









 Брати Капранови.
    Майдан. Таємні файли [Текст] / Д. В. Капранов, В. В. Капранов. - Київ : Нора-Друк, 2017. - 320 с. 

Настав час дізнатися правду про Майдан.
У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею.
Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків?
Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

 Курков, А.
    Війна [Текст] / А. Ю. Курков ; пер. з рос.: В. С. Бойка, К. П. Ісаєнко ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. - Харків : Фоліо, 2019. - 640 с.
«Щоденник Майдану та Війни» – це перевидання книги «Щоденник Майдану», що 2015 року вийшла у видавництві «Фоліо». Це не агітаційний текст, не роман на тлі революції – це особистий щоденник письменника, фіксоване відображення життя у Києві та країні – до листопада 2014 року, включаючи окупацію Криму, і далі – початок і розвиток Євромайдану, наступних подій. Нині ж він доповнений записами автора про перипетії на сході України, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас чотири останні роки... «Щоденник Майдану» був перекладений і опублікований багатьма мовами – англійською, німецькою, французькою, японською та іншими. І ось у видавництві «Фоліо» вийшла його україномовна розширена версія.

 Матіос, М.
    Приватний щоденникМайдан. Війна... [Текст] / М. В. Матіос. - Львів : Піраміда, 2015. - 356 с. : фот.

«Приватний щоденник. Майдан. Війна» – це, якщо хочете, – моя людська, письменницька і депутатська сповідь про найбільш драматичний період новітньої української історії, учасником і свідком якої я була. Книга – фактаж. Книга – хронологія. Профіль нашого часу. Охоплює події з 31 листопада 2013 – до липня 2015 років. Жодного вигаданого імені. Жодної вигаданої події. Тільки те, де сама брала участь чи була свідком. Її можна дописувати до безконечності...», – охарактеризувала свій  твір письменниця. 


Небесна сотня [Текст] : антологія майданівських віршів / упор., авт. передм. Л. Воронюк. - 2-е вид., доп. - Чернівці : Букрек, 2014. - 400 с. : іл.

До антології "Небесна Сотня", впорядкованої Лесею Воронюк, ввійшли вірші понад двохсот сучасних українських письменників та непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 - лютого 2014 років проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє. Ця антологія є першою і відразу ж вдалою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти майданівські вірші, написані українською, російською і навіть білоруською мовами.





Немає коментарів:

Дописати коментар