Захід проведено в рамках проєкту «НЕ сам на сам», який реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені Михайла Івасюка за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Григорій Савич Сковорода — український філософ-містик, богослов, поет, педагог. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами. Філософські погляди Сковороди присвячені головним чином етиці. Головним сенсом людського існування вважав самопізнання. Сковорода шукав, і вочевидь знайшов, відповіді на запитання, які ніколи не втратять актуальності: «Що таке щастя? І як бути щасливим? І що таке благе життя?». Тому філософ залишається близьким і сучасним для нових поколінь, попри те, що вже змінилися кілька епох.
Відгукуючись на численні прохання гостей нашого міста (а це представники трьох поколінь) та люб’язне запрошення працівників Чернівецького обласного художнього музею, ФОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка влаштувала 17 листопада екскурсію «Ловитва невловного птаха», присвячену 300-річчю від дня народження Г. Сковороди. Кураторка виставки завідувачка відділу науково-освітньої роботи Лариса Миколаївна Курущак розповіла екскурсантам про життя, творчість, філософські погляди Григорія Савича. Захоплюючу розповідь доповнювали унікальні старовинні експонати з фондів музею. Виставкова зала запропонувала відвідувачам роботи сучасних буковинських та українських художників, які переосмислили творчу спадщину Сковороди в різних видах образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва з фондів ЧХМ та авторських зібрань художників. Юні екскурсанти (учасники арт-студії «СТІБok – ми зшиваємо країну» при ФОЮ) продовжили вчитися інтерпретувати мистецькі твори, а для дорослої аудиторії екскурсія переросла у цікавий творчий діалог та жвавий обмін думками.
На щастя наші гості змогли завершити екскурсію залами сучасного мистецтва, яка нещодавно була перервана масштабною повітряною тривогою. Колекція цього відділу висвітлює мистецький процес на Буковині і на Україні в ХХ ст. до наших днів та захоплює розмаїттям представлених художніх жанрів та імен.
Немає коментарів:
Дописати коментар