четвер, 31 жовтня 2024 р.

ПРАКТИКУМ СИТУАЦІЇ «ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ – ЗНАК БІДИ»

31 жовтня Школа соціальної адаптації підлітка «Пізнай себе» при ВОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка завітала в гості до студентів Чернівецького політехнічного фахового коледжу.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

ВИСТАВКА ОДНОГО ЖАНРУ "HAPPY HALLOVEEN"

В Україні вже багато років відзначають іноземне свято Хелловін, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. За легендою у цю ніч душі всіх померлих приходять на землю та блукають вулицями. Дехто ставиться до його святкування вкрай негативно, зазначаючи що це «чуже», запозичене свято. Проте запозичена лише назва, адже в українців раніше був свій хелловін. Існував він за часів вірування у рідних богів і звався Велесова ніч (в честь одного з язичницьких божеств). Святкувалась Велесова ніч так само з 31 жовтня на 1 листопада, коли душі усіх померлих спускались на землю.  В цю ніч прийнято згадувати хороші речі про своїх померлих родичів, ставити свічку, аби їх душа знайшла дорогу до вашого дому та залишати на вулиці чи на підвіконні частування для потойбічних гостей. Найбільшою вдачею вважалось побачити у сні в цю ніч когось із померлих родичів.

середа, 16 жовтня 2024 р.

ЮВІЛЕЙНА ВИСТАВКА «ЖИТТЯ КОРОТКЕ, А МИСТЕЦТВО НЕСКІНЧЕННЕ» (ДО 170-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОСКАРА УАЛЬДА (1854 – 1900), АНГЛІЙСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА, ПОЕТА, ДРАМАТУРГА)

Оскар Фінгал О'Флагерті Вілс Вайлд (16 жовтня 1854, Дублін, Ірландія, Велика Британія — 30 листопада 1900, Париж, Французька республіка) — ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст, який найповніше втілив у своїй творчості художні принципи англійського естетизму. Основна вимога, яку О. Вайльд та його послідовники висували до мистецтва,— не копіювати природу, а відтворювати її за законами краси, недоступної для повсякденного життя. Не мистецтво відображає дійсність, а життя наслідує мистецтву,— вважав письменник.

ІНФОРМ-ДОСЬЄ "СТЕПАН БАНДЕРА — ПРАПОР НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ" (ДО ДНЯ СТВОРЕННЯ УПА)

Відповідно до позиції ОУН(б) офіційною датою створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року. До річниці створення УПА ВОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка підготував інформ-досьє «Степан Бандера – прапор національно-визвольної боротьби».

На зустріч із старшокласниками Чернівецького ліцею № 8 ім. Тараса Шевченка завітали кандитатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук та завідувачка відділу науково-освітньої роботи Чернівецького обласного художнього музею Лариса Курущак.