четвер, 6 березня 2025 р.

ІСТОРИЧНІ РЕФЛЕКСІЇ «КРИМ НЕСКОРЕНИЙ»

20 лютого 2014 р. російська федерація розпочала збройну агресію проти України. Ця дата офіційно визнана початком окупації Криму. Подіям, які відбувалися в кінці лютого 2014 р. в Криму, та які наслідки вони за собою потягнули,  ВОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка присвятив історичні рефлексії «Крим нескорений». На захід завітали старшокласники Чернівецького ліцею №3 медичного профілю.

Голова Євроклубу ім. Жана Моне Unity Path, студент кафедри політології та державного управління Олександр Гаїна та членкиня Євроклубу, студентка кафедри політології та державного управління Ольга Гуйванюк розповіли ліцеїстам  про хронологію розвитку подій: проросійські мітинги, появу «зелених чоловічків», мітинг  кримськотатарських та українських активістів на підтримку територіальної цілістності України, захоплення озброєними російськими спецпризначенцями з будівлі Верховної Ради АРК та Ради міністрів АРК у м. Сімферополі, проведення незаконного псевдореферендуму. 

Молоді історики оповіли, що Україна неодноразово вдавалася різних способів дипломатичного вирішення ситуації. І хоча досягти реального миру та відновлення територіальної цілістності не вдалося, це дало можливість підготуватися, стати сильнішими, знайти союзників.



Представниця кримськотатарської громади на Буковині, голова громадської організації «Ана Юрт», волонтерка Ніяра Мамутова була свідкою та учасницею тих  подій. Її емоційна розповідь про кримський спротив, маловідомі фотографії  буремних днів дозволили присутнім  зануритись в обставини, які пережили кримські татари протягом  десятиліть, відчути їх біль, тривогу, прагнення повернутися на історичну Батьківщину. Викликали захоплення вірність традиціям, збереження рідної мови, патріотизм корінного населення Криму, їх боротьба і волонтерська діяльність. Пані Ніяра наголосила, що кримські татари вкупі з іншими проукраїнськими силами чинять партизанський опір окупації вже 11 років і чекають на повернення України.




На завершення заходу кандитатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук підкреслила, що український народ не має права відмовлятися від Криму, бо це означає відмову від себе. Коли Крим повернеться в Україну, саме молоді доведеться його відбудовувати. Тому так важливо здобувати знання, які допоможуть в майбутньому. Крім того історикиня акцентувала увагу молоді на тому, як  РФ створює фейки для дискредитації України, та підкреслила, що РФ має багато ресурсів і фахівців для здійснення інформаційного впливу на українців. Тому потрібно дуже критично ставитися до інформації та завжди намагатися знайти істину.





Увазі присутніх було запропоновано огляд книжкової виставки про тисячолітню історію Криму, його традиції, фольклор та літературу.










Фото Аліни Оніщенко.


Немає коментарів:

Дописати коментар