пʼятниця, 14 липня 2023 р.

Ювілейна виставка «Світоч віри» (до 115-річчя від дня народження Василя Костянтиновича Барки (Очерета) (1908-2003), поета, прозаїка, публіциста українського зарубіжжя)

Василь Барка (справжнє ім'я Василь Костянтинович Очерет, 16 липня 1908, с. Солониця, нині Лубенський район — 11 квітня 2003Нью-Йорк) — український письменник та перекладач.
Його літературна спадщина, крім рукописів, які з великим трудом вдалось зберегти і перемістити в УВАН в Нью-Йорку, це понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів, літературної критики. В місті Рівному, у видавництві «Діва» в 1998 році з'явилась книга «Портрет», автором якої є письменник Микола Вірний-Француженко. Це велика, солідна праця, в якій подано біографію Василя Барки, перелік його творів та їх оцінку літературознавцями.
Творчості Василя Барки притаманна глибока християнська релігійність, часті посилання на Біблію, над виданням якої він багато працював. Йому завдячуємо мовній редакції, літературному опрацюванню «Об'явлення» («Апокаліпсис») на підставі давньо-грецьких джерел. Це найповніше ілюстроване видання, що з'явилось у 1963 році в Римі. У поезії Василя Барки часто знаходимо біблійні мотиви, які у високомистецькій формі віддзеркалюють події з історії українського народу, зокрема його трагедію під час Великого голоду.
За романом «Жовтий князь» (вийшов також французькоюО. Янчук створив фільм «Голод-33».
Український інститут національної пам'яті в рамках відзначення 83-х роковин Голодомору в Україні у листопаді 2016 року вніс його ім'я до проєкту «Незламні», як відзначення на державному рівні 15 видатних людей, що пройшли через страшні 1932—1933 роки та змогли реалізувати себе.
Василь Барка лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша — за визначний внесок в українську літературу (2017, посмертно). На його честь названі вулиці у КиєвіЛубнах та Полтаві.
До 115-річчя від дня народження видатного українського письменника відділ обслуговування юнацтва ЧОУНБ ім. М. Івасюка пропонує ювілейну виставку «Світоч віри». На виставці представлені твори, Василя Барки та критичні матеріали за його творчістю. Виставка розрахована на учнівську молодь, викладачів та поціновувачів української класики. 












 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар